
Lag egne skilt med Milescraft jig
Med Skiltjig eller Pantograf fra Milescraft kan du frese ut dine egne skilt av tre. Skiltjiggen er enkel i bruk og inneholder ferdige bokstavmaler, mens Pantografen gir mer fleksibilitet og du kan lage dine egne maler på papir.
Begge jiggene leveres med universal baseplate som passer på de aller fleste populære maskiner. Her kan du sjekke om den passer på din maskin.

Milescraft SignPro skiltjig
Milescraft skiltjig består av en ramme som skrues eller festes med de medfølgende tvingene, og bokstavsett som enkelt plasseres i jiggen og freses ut. Du får to sett bokstaver og tall - 38 og 64mm høyde (inneholder ikke Ø-Æ-Å).
Dette gjør at du enkelt kan frese flotte skilt med minimalt med tegning og oppmåling.
Jiggen kan også monteres direkte på vegg, stolpe, gjerde eller annet, og du kan frese både vertikalt og horisontalt.
Milescraft Pantograf
Milescraft Pantograf monteres fast på en plate og har maler printet på papir. Med styrepinnen følger du manuelt malen, enten utvendig eller innvendig for å frese ut bokstaver, tall eller mønster. Med posisjoneringspunktene på malen kan du frese ut hele ord en bokstav av gangen. Overføringen mellom malen og emnet gir en 50% reduksjon av motivet. Du kan enkelt lage dine egne maler på datamaskin.
Her kan du laste ned instruksjon for å lage dine egne maler.
